• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Servisimizde 7/24 hizmet verilmektedir.KIRAL SERVİS kartal oto sanayii sitesi B 5 Blokta hizmet vermekteyiz.

Mercedes  - Benz Marka araçlara hizmet vermekteyiz.

Motor Mekanik

Elektrik ve Elektronik

Yağ Bakımı

Fren Bakımı

Yedek Parça 


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,1940   32,2520
EURO 34,9265   34,9894
       
Özlü Sözler
Bir kalbi kaybetme ile kazanmanın arasında ince bir çizgi var, adı üslup.
FREN VE FREN BAKIMI


Güvenli bir sürüş için en önemli unsurlardan biri de aracın fren ve süspansiyon sisteminin kontrolleridir. Aracın gerektiğinde emniyetli bir biçimde durmasını sağlayan fren diskleri ve fren balataları ile aracın zemin ile sürekli temasını sağlayan amortisörler, ön düzen elemanları, rot başı ve rotiller bu sistemlerin temel elemanlarıdır.

 

Fren ve süspansiyon sistem kontrolleri kapsamında,Speedylere gelen araçların ön ve arka fren balataları, kampana ve disk tertibatları, fren merkezleri, fren hortumları, fren hidrolik seviyeleri ile amortisörlerin durumu kontrol edilerek güvenli sürüş için son derece önemli olan bu elemanların durum tespiti ve gerektiğinde müşteri bilgisi dahilinde parça değişimi yapılmaktadır.

 

 

 

 

Fren Balataları

Balatalar için özel bir dikkat gerekir. Zira,fren disklerinize zarar verebilir ya da daha kötüsü, ani fren anında aracınızın kontrolünü kaybetmenize sebep olabilir.

 

 

Fren Diskleri

Gerçekten diskler aşınmışsa, balatalar düzgün frenlemeye gerektiği kadar basınç uygulayamazlar. Her balata değişikliğinde disklerinizi de kontrol ettiriniz ve aşınma durumlarına baktırınız.

 

 

El Freni

Diskli ya da tambur frenlerin aksine, el freni gergin bir tel vasıtasıyla, lastikleri anında bloke eder (özellikle de arka tekerlekleri). Bunların çalışmadığı durumlarda bütün fren sisteminizin gözden geçirilmesi gerekecektir.

 

 

Fren Hidrolik Yağı

Bu yağ çok yüksek ısılara, kaynamadan dayanıklı olmalıdır. Motor yağı ve suyu kadar önemlidir. Zaman içinde eskir, değişir ve yenilenmesi gerekecektir. Bu yenileme işlemi disk ya da balatalar değiştirilirken ya da en fazla her 30 000 km’de ya da 2 yılda bir yapılmalıdır.

 

 

ABS ve ESP

ABS (teker antiblokajı) ani frenleme anında, tekerlerin net bloke olması oranını düşürür ve dolayısıyla yol tutuşu azalmaz.
ESP de otomatik olarak gezingeyi düzeltir ve çok hızlı girilen bir virajda gaz gelişini azaltır
.

Kıral Servis - İsmet Kıral

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top